Objawy - 27-tydzien-ciazy

27 tydzień ciąży

objawy.org.pl
27 tydzień ciąży - materiały archiwalne


Wczesne objawy ciąży potrafią być dość męczące dla kobiety. Rzecz jasna każda z nas przechodzi bądź przechodziła to inaczej. Dla wielu z nas wiadomość o tym, że jesteśmy w ciąży to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Dlatego też mimo, że objawy ciąży są dla nas w pewnym sensie utrapieniem szybko o nich zapominamy. Organizm jak i kształt kobiety w ciąży cały czas się zmienia. Jest to spowodowane kształtowaniem się płodu.

W czasie ciąży istotny jest każdy tydzień. Bowiem płód tydzień po tygodniu nabiera coraz to wyraźniejszych kształtów. Podczas 27 tygodnia ciąży kobiecie mogą towarzyszyć zaparcia. Dlatego powinna zwiększyć w swojej diecie produkty zawierające sporą ilość błonnika czyli kasza, ryż i ciemny chleb. Jeżeli wzdęty brzuch przyszłej mamy swędzi, nie należy go drapać tylko podczas mycia nasmarować oliwką wykonując przy okazji masaż.
 

Jak wygląda dziecko?

To pytanie stawia sobie wiele przyszłych matek. Należy zaznaczyć, że trzeci trymestr ciąży (w tym też 27 tydzień ciąży) zbliża nas wielkimi krokami do samego finału. W związku z czym każda przyszła mama pragnie wiedzieć jak wygląda jej pociecha. W tym czasie za dnia nasz maluch jest dość spokojny a w nocy zaczyna być bardziej ruchliwy. W tym czasie, zaczyna on przybierać na masie. Dlatego też fakt, iż w 27 tygodniu ciąży wygląd dziecka jest już ukształtowany my mamy szansę go poobserwować dzięki USG w 3D.

Każda mama w zaawansowanej ciąży powinna zwracać uwagę na ruchy dziecka wewnątrz swojego ciała. Ich brak może, aczkolwiek nie musi sygnalizować zbliżających się problemów. 27 tydzień ciąży to koniec drugiego trymestru ciąży, w trakcie którego kobieta może przytyć nawet do 6 kilogramów.

W tym czasie maluszek szybko rośnie, mierzy już 34 centymetry i zaczyna robić się pulchny. Otworzył także oczka, które są niebieskie. W 27 tygodniu ciąży dziecko może spać nawet do piętnastu godzin na dobę. Warto w tym czasie puszczać relaksującą muzykę i rozmawiać z dzieckiem, ponieważ w tym okresie jego rozwoju miewa marzenia senne. To, co odczuł, bądź zaobserwował w łonie matki, z pewnością przyśni mu się w trakcie snu. Istotne jest także to, aby często słyszał swojego tatę, ponieważ w ten sposób wytworzona więź ułatwi wzajemne relacje zaraz po narodzinach. Z tego powodu 27 tydzień ciąży jest tak ważny zarówno dla dziecka, jak i rodziców.


Pozostałe tematy: