Objawy - 27-tydzien-ciazy

27 tydzień ciąży

objawy.org.pl
27 tydzień ciąży - porady

 


Każda przyszła mama w trosce o zdrowie dziecka oraz swoje powinna przestrzegać kilku podstawowych zasad obowiązujących w okresie ciąży.


Po pierwsze, przyszła mama powinna uczęszczać na kontrole lekarskie i wykonywać szereg zalecanych badań. Standardowe badania to:

 •     USG (ostatnio bardzo popularne są badania w technologii 3D)
 •     badania prenatalne
 •     inne badania zalecane przez lekarza
 •     specjalistyczne badania dotyczące kobiet, które ukończyły 35 rok życia
 •     badania moczu
 •     badania krwi


Dzięki tym badaniom można cały czas kontrolować stan zdrowia dziecka i przyszłej mamy. Możliwe jest również zauważenie wszelkich nieprawidłowości. Dodatkowo badanie USG pozwala na obserwowanie rozwoju dziecka, tego jak ono wygląda.


Dbanie o zdrowie dziecka i mamy nie ogranicza się tylko do badań. Istotna jest także dieta, która wypływa na prawidłowy rozwój płodu. Przyszła mama powinna przede wszystkim spożywać pokarmy bogate w:

 1.     kwas foliowy
 2.     cynk
 3.     żelazo
 4.     jod
 5.     kwasy nienasycone


Składniki te znajdują się zarówno w produktach jak i suplementach diety, jednakże w tym drugim przypadku, przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem, który prowadzi ciąże. Bardzo ważne jest także to, aby przyszła mama zrezygnowała całkowicie z picia alkoholu oraz mocnej kawy! Jest to konieczne, ponieważ może spowodować różne problemy zdrowotne u dziecka. Oprócz tego kobieta w ciąży nie powinna się przemęczać podnosić ciężarów lub narażać się na jakieś niebezpieczeństwa. Jeżeli nie dostosuje się do tych zakazów, może wyrządzić swojemu dziecku krzywdę.


Pozostałe tematy: